Jak pracujemy - Adaptacja

Rozpoczęcie przygody ze żłobkiem niekiedy niesie ze sobą wiele emocji u dziecka oraz jego rodziców. Jesteśmy tu po to, aby Wam pomóc i wspólnie ustalić Waszą indywidualną drogę adaptacji. Przede wszystkim musicie pamiętać, że adaptacja to proces i u każdego dziecka trwa dłużej lub krócej, dlatego nie ma jednej skutecznej metody, którą się kierujemy. Każde dziecko adoptuje się inaczej, więc wspólnie ustalamy krok po kroku indywidualny plan Waszej adaptacji. Kluczowe w proces adaptacji małych dzieci jest obecność rodzica, która daje poczucie bezpieczeństwa i powodzenia całego procesu.

Etapy

I etap

Pierwszego dnia dziecko wchodzi do sali z mamą i tatą. Jest to krótka wizyta do 2h. Jest to zazwyczaj czas zabawy swobodnej czyli ok. godz. 9.30. Mamo i tato - jest o również czas dla Was, pozwalający bliżej poznać naszą placówkę, porozmawiać o wątpliwościach, rozterkach i obawach.

II etap

Drugi etap to próba samodzielnego wejścia dziecka do sali.

III etap

W czasie 3 etapu zapraszamy dziecko na posiłek i tym samym przedłużamy czas pobytu w Mini Mini.

IV etap

Ponownie przedłużamy czas pobytu w placówce.

V etap

Podejmujemy próbę pozostania na drzemce.

Najważniejsze na każdym etapie jest budowanie więzi opiekuna z podopiecznym.

Zanim rozpoczniesz adaptację

  • Przygotuj wyprawkę
    Tutaj znajdziesz listę rzeczy, których twoje dziecko będzie potrzebowało w czasie pobytu w żłobku.
  • Wypełnij dokumenty
    Kartę zgłoszenia, ankietę, formuła diety. Dostarcz nam przed rozpoczęciem adaptacji.
  • Spisz swoje pytania
    Pierwszy dzień jest zazwyczaj przepełniony emocjami. Rozumiemy, że wtedy łatwo zapomnieć o tym, o co chciałeś zapytać, dlatego radzimy spisz swoje pytania - to bardzo pomocny i praktyczny sposób, aby o niczym nie zapomnieć :)


Bliskość

Dobro

Szacunek

Empatia

Współpraca

Autentyczność

Adaptacja

To jeden z najważniejszych momentów dla dziecka rozpoczynającego przygodę ze żłobkiem. Wszystkie etapy adaptacji dostosujemy indywidualnie do każdego dziecka.

Współpraca

Wierzymy, że tylko dzięki współpracy rodziców i opiekunów jesteśmy w stanie stworzyć miejsce odpowiadające potrzebom dziecka.

Pozytywna dyscyplina

Swoją pracę z dzieckiem opieramy na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i miłości.

Programy zajęć

Pierwsze kroki edukacyjne maluszków zawsze dostosowujemy do potrzeb i możliwości rozwojowych dziecka. Przede wszystkim uczymy się otaczającego nas świata.

Wnętrze

Mini Mini to ciepłe i przyjazne wnętrza, pomoce dydaktyczne i zabawki dobrane w taki sposób, aby wpływały na wszechstronny rozwój dziecka. Nasza placówka to dwie przestronne sale, każda liczy sobie po 50m2, podzielone na strefy edukacji, zabawy i relaksu.

Bezpieczeństwo

Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa dzieciom oraz ich rodzicom jest dla nas kluczowe przy budowaniu współpracy na linii rodzic - dziecko - opiekun.