Rozpoczęcie przygody ze żłobkiem niekiedy niesie ze sobą wiele emocji u dziecka oraz jego rodziców. Jesteśmy tu po to, aby Wam pomóc i wspólnie ustalić Waszą indywidualną drogę adaptacji. Przede wszystkim musicie pamiętać, że adaptacja to proces i u każdego dziecka trwa dłużej lub krócej, dlatego nie ma jednej skutecznej metody, którą się kierujemy. Każde dziecko adoptuje się inaczej, więc wspólnie ustalamy krok po kroku indywidualny plan Waszej adaptacji. Kluczowe w proces adaptacji małych dzieci jest obecność rodzica, która daje poczucie bezpieczeństwa i powodzenia całego procesu.
I etap
Pierwszego dnia dziecko wchodzi do sali z mamą i tatą. Jest to krótka wizyta do 2h. Jest to zazwyczaj czas zabawy swobodnej czyli ok. godz. 9.30. Mamo i tato - jest o również czas dla Was, pozwalający bliżej poznać naszą placówkę, porozmawiać o wątpliwościach, rozterkach i obawach.
II etap
Drugi etap to próba samodzielnego wejścia dziecka do sali.
III etap
W czasie 3 etapu zapraszamy dziecko na posiłek i tym samym przedłużamy czas pobytu w Mini Mini.
IV etap
Ponownie przedłużamy czas pobytu w placówce.
V etap
Podejmujemy próbę pozostania na drzemce.
Najważniejsze na każdym etapie jest budowanie więzi opiekuna z podopiecznym.
To jeden z najważniejszych momentów dla dziecka rozpoczynającego przygodę ze żłobkiem. Wszystkie etapy adaptacji dostosujemy indywidualnie do każdego dziecka.
Wierzymy, że tylko dzięki współpracy rodziców i opiekunów jesteśmy w stanie stworzyć miejsce odpowiadające potrzebom dziecka.
Swoją pracę z dzieckiem opieramy na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i miłości.
Pierwsze kroki edukacyjne maluszków zawsze dostosowujemy do potrzeb i możliwości rozwojowych dziecka. Przede wszystkim uczymy się otaczającego nas świata.
Mini Mini to ciepłe i przyjazne wnętrza, pomoce dydaktyczne i zabawki dobrane w taki sposób, aby wpływały na wszechstronny rozwój dziecka. Nasza placówka to dwie przestronne sale, każda liczy sobie po 50m2, podzielone na strefy edukacji, zabawy i relaksu.
Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa dzieciom oraz ich rodzicom jest dla nas kluczowe przy budowaniu współpracy na linii rodzic - dziecko - opiekun.